Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Letiště České Budějovice získalo hasičský speciál
Nové vozidlo přispěje ke zvýšení bezpečnosti leteckého provozu a je dalším krokem modernizace vybavení letiště v blízkosti krajského města. FOTO v článku.Hasičský speciál bude sloužit při aktivním rychlém zásahu u nehod a požárů. Automobil má kabinu pro tříčlennou posádku a je vybaven nádrží na vodu, nádrží na pěnidlo a práškovacím hasícím zařízením. Na vozidlo v hodnotě 22 milionů korun přispěla dotace Regionálního operačního programu Jihozápad. Dodavatelem vozidla je firma SAP.s.r.o., výrobce podvozkové části je Scania.

ČB - předání hasičského vozu  Letiště ČB - nový hasičský vůz

V letošním roce se již podařilo dokončit opravu řídící budovy letiště, rekonstrukci administrativní budovy a zasíťování celého areálu.

Peníze z evropských fondů by měly pomoci při modernizaci letiště i v dalších letech. V roce 2011 by měla zahájit další etapa, která zahrnuje výstavbu nové odbavovací haly, rozšíření stojánky, zpevnění části dráhy a instalaci navigačních technologií a technologií pro řízení letového provozu. Financování projektu je podmíněno úspěšnou žádostí o dotaci z fondů EU.

A jaká je vize do budoucnosti?

Letiště České Budějovice chce být standardním, přiměřeně velkým regionálním letištěm, které bude moci odbavit denně deset středně velkých letadel typu Airbus 320 nebo Boeing 737.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.