Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pokračují práce na modernizaci letiště v Jihočeském kraji
Na kraji Českých Budějovic by mělo být dobudováno do roku 2012   mezinárodního letiště s vybavením pro přílety a odlety letadel typu Boeing 737  nebo Airbus A32. Plány Jihočeského kraje o vybudování vlastního mezinárodního letišti se během několika let opět posouvají.

Dva roky po vydání stavebního povolení byla zahájena první etapa rekonstrukce a modernizace Letiště České Budějovice. Nejdříve bude realizováno zasíťování areálu, rekonstruována stávající řídící věž a jeden a bývalých armádních objektů se změní na administrativní budovu. Investorem stavby je Jihočeský kraj a stavbu za více jak 60 milionů korun bude na základě výběrového řízení realizovat firma K-BUILDING CB.a.s.

V příštím roce bude zahájena druhá etapa rekonstrukce, která bude zahrnovat výstavbu terminálu a rozšíření stojánky pro letadla. Počítá se také s úpravou vzletové a přistávací dráhy a s dobudováním technického zázemí.

Jihočeský kraj chce pro stavbu letiště žádat také dotaci z Regionálního operačního programu. Původní termín dokončení stavby nového terminálu se nepodařilo realizovat. O letišti a jeho plánech jsme již psali v článcích :

Do roku 2009

Bývalé vojenské letiště …

Představujeme model…

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.