Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V krajích vzrůstá zájem o leteckou dopravu
Letiště Leoše Janáčka v Ostravě ohlásilo nárůst cestujících o 14 % za poslední čtyři měsíce. Po dokončení rekonstrukce světelného zařízení, která bude dokončena na podzim, bude možné využívat celou délku 3 500 metrů dlouhé vzletové dráhy a počítá se s dalším zvýšením počtu odbavených cestujících. Moravskoslezský kraj může být s investicemi vloženými do úprava letiště spokojený.

Na nezájem o letecké spojení si nemůže stěžovat ani Karlovarský kraj. Mezinárodní letiště v Karlových Varech  umožňuje pravidelné spojení na pěti linkách do Moskvy a jedné lince do Petrohradu. Chartrové lety jsou během sezóny zajišťovány také do turecké Atálye, na Rhodos, Krétu, do Egypta a do tuniského Monastyru. Příletová hala prošla rekonstrukcí jejíž celkové náklady dosáhly 56 milionů korun. V únoru 2008 začala stavba nové haly za 91,8 milionu korun. Karlovarský kraj počítá na pokrytí výdajů s dotací z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad. Předpokládaný termín uvedení do provozu je duben 2009. Po dokončení druhého terminálu dokáže letiště odbavit až půl milionu cestujících za rok a to je 8x více, než byl počet cestujících v minulém roce. 

Zájem o leteckou dopravu se postupně zvyšuje a s nárůstem cestujících počítá i letiště Praha Ruzyně, kde nový terminál umožňuje svou kapacitou zvyšování odbavených cestujích i příštích několika letech.

Pro porovnání s plánovaným počtem odbavených cestujích v nové hale v Karlových Varech  uvádím rekordní počet odbavených cestujících v roce 2004 na Letišti Praha Ruzyně v měsíci červenec, srpen a září s měsíčním průměrem přes jeden milión.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.