Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Terminál madridského letiště Bajaras je příjemným uvítáním v MadriduCestující, kteří využijí letecké spojení Praha – Madrid, přistanou u moderního terminálu uvedeného do provozu 4. února 2006. Stavbu terminálu navrhl významný architekt Richard Rogers. FOTO v článku.Stavba je to skutečně důmyslně promyšlená a působivá. Prosklený terminál je dlouhý více než jeden kilometr a je s dalšími budovami letiště propojen podzemní dráhou s automatickým řízením vozů.

Madrid - Letiště Bajaras - Terminál 4 Madrid - Letiště Bajaras - podzemní dráha

Při stavbě terminálu bylo užito ve velké míře sklo, nerezová ocel, dřevo a originální osvětlení doplněné zrcadly a srozumitelným naváděcím systémem.  Pro usnadnění pohybu nechybí pohyblivé chodníky, schodiště a velké množství výtahů. Další fotografie v GALERII.

Madrid - Letiště Bajaras - Terminál 4 Madrid - Letiště Bajaras - Terminál 4 - celkový pohled

  Stavba terminálu se budovala 6 let a stála  6 miliard eur.  V říjnu roku 2006 udělila Britská královská asociace architektů prestižní Stirlingovu cenu Richardu Rogersovi právě za tento projekt.

Lord Richard Rogers se narodil 23.července 1933 ve Florencii . Od roku 1939 žije v Anglii kde také vystudoval Architectural Association v Londýně a v praxi se dál věnoval projektům různých staveb. Výrazně na sebe upozornil stavbou Centre Pompidou v Paříži, která svým originálním pojetím přitahuje obdivné i záporné pohledy návštěvníků od roku 1977.  

Madridské letiště Madrid Barajas Airport je asi 13 km daleko od centra samotného Madridu a vede k němu nová linka metra. Do metra je možné zakoupit lístky v automatu, který umí španělsky i anglicky. Jen česky se nedomluvíte! U letiště jsou parkovací domy o kapacitě 10 000 parkovacích míst a s Madridem spojuje letiště také kapacitní komunikace. Madridské letiště je v současné době připravené na výrazné zvýšení počtu cestujících. Umožňuje to nový Terminál 4, bohatá nabídka služeb obchodů , stravování i možnosti parkování a především propojení metrem s centrem města!

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.