Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Lávku pro pěší a cyklisty přes plavební kanál využívají turisté i obyvatelé Poděbrad


Železobetonová lávka překlenuje plavební kanál a navazuje dál na jezovou lávku, která vede nad jezem a kolem vodní elektrárny. Lávka umožňuje napojení stezek na obou březích Labe. FOTO v článku.Lávka má kruhovou sestupnou rampu, která bývá složitým oříškem pro sportovce začátečníky na kolečkových bruslích. Ještě že je možné využít pro zachycení při sjezdu kruhové rampy po stranách zábradlí madel. Lávka byla postavena během čtyř měsíců v roce 2002 a dostala ocenění vynikající betonová konstrukce Mostní dílo 2002. Lávka má 13 polí o celkové délce 122 m a hlavní pole z předpjatého betonu přes plavební kanál  má rozpětí 31 metrů. Toto pole je podporováno ocelovým vzpěradlem a tvoří tak spřažený ocelobetonový průřez.

Poděbrady - Lávka pro pěší a cyklisty Poděbrady - lávka pro pěší a cyklisty

Investor stavby bylo Město Poděbrady a zhotovitel JHP spol.s.r.o. postavil stavbu podle projektu firmy PONTEX s.r.o. Z lávky je krásný výhled na poděbradský zámek i plavební kanál.  Stavba jezu s jezovou lávkou a budovou elektrárny byla navržena architektem Antonínem Engelem a postavena ve 20. letech minulého století. Tato stavba už nese známky jistého opotřebení ale slouží statečně dál svému účelu. Z jezové lávky je také výhled na nově postavený silniční most přes Labe.

Poděbrady - jezová lávka

Lázně Poděbrady oslavují v letošním roce 2008 již 100. let výročí od svého založení. Pro příznivce lázní i obyvatele je v termínu od 12. do 15. června 2008 připraven program kulturních, sportovních i společenských akcí. O historii lázeňství v Poděbradech se dozvíte více ZDE.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,87441 s | počet dotazů: 208 | paměť: 31613 KB. | 04.07.2022 - 23:04:14