Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Kraj získal dotace na dopravní terminály

Karlovarský kraj získal přislíbenou dotaci na výstavbu dopravních terminálů ve třech krajských městech. Již nyní se pracuje na stavbě v Sokolově a na nové stavby se mohou těšit také v Chebu a v Mariánských Lázních.

Budování dopravních terminálů je v současné době investice, která se  projevuje především zkvalitněním dopravních služeb. Perspektivně i zvýšení zájmu o veřejnou dopravu. Výstavba nových terminálů si vyžaduje značné finanční náklady a přispění z fondů  EU je téměř nezbytné! Málokteré město může stavbu realizovat ve vlastní režii.

Vybudování dopravního terminálu v Mariánských Lázních bude stát 75 milionů korun a z ROP NUTS II Severozápad bude podpora ve výši 85%. Nový terminál nabídne přehledný informační systém a především dojde k propojení mezi nádražní budovou a autobusovým nádražím. Dojde k novému uspořádání autobusových zastávek, parkovacích ploch, chodníků i zeleně. 

V Chebu bude výstavba dopravního terminálů ještě nákladnější. Předpokládané náklady činí 117 milionů korun a podpora z ROP NUTS II bude opět ve výši 85%. Centrem nového terminálu se stane nová budova, kde získají cestující informace, bude zde občerstvení a úschovna kol. Okolo budovy se bude soustředit stání MHD a na ně navazující zastávky dálkových autobusových spojů. Plocha autobusových stání bude propojena zastřešeným chodníkem s vlakovým nádražím. Součástí stavby budou i parkové úpravy a výsadba nové zeleně.

Stavby dopravních terminálů v Chebu i v Mariánských Lázních začnou v únoru 2011 a termín dokončení je plánován na počátek května 2012.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,46349 s | počet dotazů: 169 | paměť: 25133 KB. | 24.09.2021 - 10:37:37
X