Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Kraj Vysočina bude rekonstruovat Brněnský most v Jihlavě


Uzavírka mostu proběhne od 1. dubna do listopadu 2018. Úplné uzavření frekventovaného mostu si vyžádá řadu opatření především pro automobilovou dopravu, dotkne se tedy i městské hromadné dopravy. Oficiální objízdná trasa pro městskou dopravu povede ulicemi Okružní, Havlíčkovou, Fritzovou, Jiráskovou, Dvořákovou a Hradební. V Okružní ulici bude v maximální možné míře preferována veřejná doprava, tzn. jak linkové regionální autobusy, tak linky MHD. Vzniknou zde pruhy vyhrazené pouze pro vozidla hromadné přepravy osob. Tyto pruhy budou současně sloužit i pro snadný průjezd vozidel integrovaného záchranného systému, pro snazší průjezdnost v ulici Okružní budou upraveny parkovací a jízdní pruhy a zrušeny či zmenšeny ostrůvky, pokud si to situace vyžádá, počítá se na kruhových křižovatkách Okružní – Havlíčkova a Havlíčkova – Pražská s instalací přenosných semaforů pro řízení dopravy zejména ve špičkách, na většině jihlavských křižovatek řízených semafory dojde k úpravě nastavení signálních plánů.

Změny se pochopitelně týkají i tranzitní a nákladní dopravy.

Tranzitní a vnější cílová doprava (tj. taková doprava, která má v Jihlavě cíl a nebo počátek cesty) povede z Jihlavy směr I/38, dále na dálnici D1 s variantním sjezdem exit 119 směr Velký Beranov, nebo exit 134 směr Měřín a dále zpět do Jihlavy po II/602. Trasy budou značeny podle aktuálního stavu modernizace dálnice D1. Ke změnám na této oficiální trase by mělo dojít na přelomu června a července. Objízdné trasy budou důkladně vyznačeny.

Pro vozidla s konstrukční rychlostí menší než 80 km/h (tj. taková vozidla, která nesmějí na dálnici), popř. pro případ mimořádných událostí na dálnici D1 bude vyznačena tzv. velká objízdná trasa z Velkého Beranova přes Žďár na Sázavou, Ždírec nad Doubravou a Havlíčkův Brod, odkud povede po silnici I/38 zpět do Jihlavy.

Pěší a cyklistická doprava

Pro pěší a cyklistickou dopravu bude určen Starý Brněnský most a cestní síť lesoparku Heulos.

Zdroj: Jihlava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,94138 s | počet dotazů: 200 | paměť: 29728 KB. | 03.10.2022 - 06:27:36