Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Kraj Vysočina a Dolní Rakousy plánují zlepšení dopravního propojení .


Na obou stranách se plánují dopravní stavby, které výrazně zlepší kvalitu dosavadních komunikací  i obnovu železničního propojení s rakouskou obcí Fratres. Kraj Vysočina spolu s Jihočeským krajem požádaly o dotaci na zpracování projektové dokumentace z evropského fondu  Interreg III A.

Součástí záměru většího silničního propojení kraje Vysočina a Dolního Rakouska je  otevření nového silničního hraničního přechodu v Jihočeské obci Hluboká. Kraj chce dál zlepšit silniční spojení ze Svitavska přes Bystřice nad Pernštějnem, Velké Meziříčí, Třebíč, Moravské Budějovice až do rakouské obce Raabs an der Thaya. V posledních letech investoval kraj do spojky mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí. Náklady na obchvaty měst a obcí dosahují takřka půl miliardy korun. V Moravských Budějovicích se postaví s využitím dotace EU i nová okružní křižovatka  za 13 milionů korun.

Na obnovu železničního propojení mezi Kostelcem u Jihlavy, jihočeskými Slavonicemi a rakouskou obcí Fratres si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Největší objem prací je na rakouské straně.

Výraznější zlepšení propojení oblastí kraje Vysočina a  Dolní Rakousko se očekává v horizontu 10 – 20 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,86720 s | počet dotazů: 171 | paměť: 24027 KB. | 26.05.2022 - 00:26:21