Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Kontroly na hraničních přechodech s Německem a Rakouskem jsou cílené a namátkové


Od 26. května 2020 byly ukončené plošné a systematické kontroly na hranicích a s oběma zeměmi se otevřely všechny silniční a železniční přechody. Povinnost mít negativní test na covid-19 však zůstává, stejně jako opatření, které neumožňuje do Česka vstup turistům. V rámci rozvolňování podmínek budou kontroly na hranicích s Německem a Rakouskem cílené a namátkové, policie nebude kontrolovat každého cestujícího. Místa bude policie vybírat flexibilně na základě vyhodnocení epidemiologického rizika ve spolupráci s hygieniky.

Ochrana vnitřních hranic platí do 13. června 2020 a překračovat hranice mimo stanovená místa je do té doby stále zakázáno. Na hranicích se Slovenskem a Polskem stále zůstává ochrana vnitřních hranic ze strany Polska a Slovenska. I zde musejí lidé na české straně očekávat cílené a namátkové kontroly.

Za nedodržení ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví lze dle zákona o ochraně veřejného zdraví uložit pokutu až 1 000 000 Kč. Jde např. o nedodržení podmínky předložit negativní test, nedodržení karantény nebo o nezákonný vstup na území.

Překročení vnitřní hranice mimo místo určené k překračování vnitřních hranic nebo úmyslné vyhnutí se kontrole je přestupkem dle zákona o ochraně státních hranic s možností pokuty až 50 tisíc korun. Vnější hranice schengenu bude až na výjimky zavřená minimálně do 15. června 2020.

Zdroj: MVCR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,07618 s | počet dotazů: 200 | paměť: 27930 KB. | 30.06.2022 - 06:45:52