V Ostravě a Frýdku-Místku se realizuje projekt  Hry na chodníku

Projekt Hry na chodníku autorky Terezy Vašnovské zaujal porotu 7. ročníku soutěže T-Mobile Rozjezdy v Moravskoslezském kraji. Vítěz soutěže byl vyhlášen 10. května 2017 v kulturním centru Cooltour v Ostravě a už se projekt realizuje v praxi. Jedná se o drobná malovaná hřiště na asfaltových,  nebo betonových plochách. Barevné obrázky mohou motivovat děti při volnočasových aktivitách ke hře. Obrázky jsou nastříkané speciálními barvami, které jsou dobře viditelné a na povrchu vydrží minimálně rok. Instalace malovaných her a obrázků, mezi kterými se objeví například klasické skákací panáky, hra Člověče, nezlob se!, hlavolamy s abecedou, žábami nebo opičí dráha.

V Ostravě se rozhodl Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky připravit od května pro děti novinku v podobě malovaných hřišť. Bylo vybráno celkem deset lokalit, které jsou v blízkosti obytných domů, ve kterých bydlí rodiny s dětmi,

Projekt zaujal také představitele města Frýdek-Místek, kde se malované chodníky realizují  na chodnících v parcích. Byly vytipovány čtyři lokality pro malované hry na chodnících. Skákací panák, opičí dráha, zrcadlo, nebo skok do dálky už zdobí chodníky u dětského hřiště v sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice a také v Janáčkově parku na sídlišti Riviera. Namalovány budou také v sadech Svobody na sídlišti Slezská a v okolí altánu ve Smetanových sadech. V případě pozitivního ohlasu budou i na dalších místech ve městě.

„Při malování her na chodník využíváme barvy určené na asfaltové povrchy se speciální příměsí pigmentu tak, aby hry zářily barvami a lákaly k vyzkoušení. Jedná se o barvy ekologické, neobsahující chlorová ředidla, toluen ani olovo, takže jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí,“ uvádí autoři projektu na svých webových stránkách.

Více o projektu na http://hrynachodnik.cz/malovana-hriste-pro-zabavu/


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,80467 s | počet dotazů: 139 | paměť: 14031 KB. | 04.03.2021 - 17:22:07