Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Kolik stojí ŠKODA Citigo?


0 0 votes
Hodnocení článku

(19:00) Cenu sdělil zástupcům médií během mezinárodní novinářské prezentace vozu v portugalském Lisabonu Petr Pečenka, vedoucí regionu Česká republika automobilky ŠKODA. K prvním zákazníkům v České republice se pětidveřová verze dostane na přelomu března a dubna letošního roku.

Startovací cena modelu Citigo v pětidveřové verzi a výbavou Active s benzínovým motorem 1,0 MPI/44 kW je pro zájemce  189 900 Kč.

O třídveřové Citigo byl v uplynulém roce zájem a během dvou měsíců v České republice obdržela ŠKODA téměř 1 400 závazných objednávek. Lze předpokládat, že stejný zájem bude i o Citigo s novou pětidveřovou karosérií.

ŠKODA Citigo patří svými vnějšími rozměry mezi nejkompaktnější a v interiéru zároveň nejprostornější zástupce svého segmentu. Jeho vnitřní šířka 136 centimetrů je mezi vozy této velikosti nadprůměrná. Citigo přesvědčuje řadou chytrých detailů výbavy, přesně v souladu hesla značky: Simply Clever. Nejmenší škodovka nabízí řadu chytrých detailů, jako například držák fotografií a dokumentů, háček na zavěšení tašky integrovaný do zámku odkládací schránky před sedadlem spolujezdce, síťový program nebo četné úložné a odkládací prostory. Vůz nabízí dostatek místa pro čtyři cestující a jejich zavazadla. Zavazadlový prostor má objem 251 litrů, sklopením zadních sedadel objem vzroste na 959 litrů. I v tomto směru nabízí Citigo ve své třídě oproti konkurenci nejvíce.

Z hlediska bezpečnosti získal vůz ŠKODA Citigo nejvyšší hodnocení v podobě pěti hvězdiček při nárazových testech nezávislé organizace Euro NCAP. Mezi bezpečnostními prvky modelu Citigo nalezneme vedle systému City Safe Drive (systém nouzového brzdění pro odvrácení kolizí při rychlostech do 30 km/h na bázi laserového paprsku), také čtyři airbagy nebo úchyty ISOFIX pro dětské sedačky. Poprvé u značky ŠKODA jsou u Citigo použity i boční airbagy s funkcí ochrany hlavy Head-Thorax.

Zdroj a další informace na www.škoda-auto.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,20896 s | počet dotazů: 204 | paměť: 38786 KB. | 24.03.2023 - 04:11:59