Kinematovlak se vydal na cestu do Zlína

V úterý 15.5.2012 vyjel z Domažlic speciální vlak Českých drah, který zamíří do měst Jihočeského a Jihomoravského kraje. Pojízdné kino na kolejích bude i letos promítat oblíbené pohádky, ale i nové, které neměly děti možnost doposud vidět. Dopolední projekce se přednostně nabízejí školkám a školám, odpolední jsou přístupné široké veřejnosti. Všechny projekce jsou tradičně zcela zdarma. Rezervaci na dopolední promítání si mateřské školy a školy mohou zajistit na telefonním čísle 577 592 275 nebo na  nebo na www.zlinfest.cz

Projekt Kinematovlak – pojízdné kino na kolejích vznikl v roce 2004 ve spolupráci Českých drah a Mezinárodního festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Od prvopočátku si tento projekt kladl za cíl přivážet filmy a pohádky dětem, které se do Zlína na festival nedostanou a také tam, kde klasické kino nemají.

Kinematovlak se skládá z kinovozu, bývalého zavazadlového vozu upraveného na pojízdný kinosál, který je vybaven promítací technikou včetně zvuku 5+1. Sedadla jsou stupňovitě uspořádána jako v klasickém kině, sál je samozřejmě zatemněný, klimatizovaný a jeho kapacita je 36 míst. Dalším vozem je Vláček Hráček, který je upraven jako dětská herna.

Vlak ještě doplňuje výstavní vůz, ve kterém si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu se železniční tématikou. Vystaveny jsou i obrázky dětské výtvarné soutěže, která je každoročně vyhlašována, letos na téma Irsko.

Oficiálním dopravcem tohoto projektu je ČD Cargo, které zajišťuje přepravu vlaku mezi jednotlivými městy


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,73568 s | počet dotazů: 167 | paměť: 63656 KB. | 21.06.2021 - 07:12:08
X