Kdy se Česká Skalice zbaví tranzitní dopravy?

Již několik let čekají marně občané města Česká Skalice na dokončení přeložky silnice I/33, která by odvedla tranzitní dopravu mimo centrum města. V současné době se jedná o nové variantě, která by pomohla situaci dořešit ještě v tomto roce.

Až dosud se řidiči a především obyvatelé České Skalice podivovali nad délkou trvání stavby obchvatu, který se z důvodů nevyřešeného jednání o pozemky nedaří stále dokončit. Celá situace je už neúnosná a obyvatelé města požadují urychlené dokončení stavby. Nové vedení Královehradeckého kraje projednalo s vedením města Česká Skalice dvě možné varianty. První varianta spočívá dál v jednání o pozemky, které brání dokončení stavby a druhá varianta je řešení formou “ obchvat obchvatu“. Nekonečná jednání už nikoho nenaplňují optimismem a tak se kraj i vedení města přiklání k variantě druhé, která by umožnila vybudování úseku silnice kolem původní nedokončené trasy obchvatu a napojení na dokončenou část. Tuto stavbu by realizovalo město Česká Skalice s pomocí krajské dotace ve výši 12 mil korun a cílem zprovoznit obchvat během podzimu 2009.

Obyvatelé města Česká Skalice upozorňovali na problémy kolem stavby obchvatu výrazným způsobem – blokádou. Celou kauzu kolem stavby obchvatu můžete sledovat na internetových stránkách města Česká Skalice. Také Dopravní magazín bude stavbu sledovat!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13749 s | počet dotazů: 140 | paměť: 69925 KB. | 20.04.2021 - 16:18:14
X