Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Jízda na červenou se nevyplatí!


V Ostravě je na frekventované křižovatce ulic Českobratrská – Sokolská v centru města instalováno zařízení, které slouží k pořizování dokumentace přestupků pro všechny dopravní směry a všechny jízdní pruhy na červenou a měření okamžité rychlosti vozidel. Jako nadstavbu systém kontroluje, zda projíždějící vozidla nejsou odcizená. Systém zjištěné přestupky automatizovaně zpracovává a protokoluje, každý přestupkový dokument má identifikační a časové údaje a je archivován pro další zpracování. Přestupkové dokumenty jsou elektronicky podepsány a jejich přenos je šifrován – nelze je tedy modifikovat či zneužít. Po vyhodnocení dopravních přestupků na pracovišti Městské policie budou přestupci předání k řešení do správního řízení odboru dopravně správních činností MMO.

Podle informací Městské policie Ostrava bylo při testovacím provozu za víkend od 24. do 25. listopadu zjištěno na křižovatce Českobratrské a Sokolské třídě celkem 44 přestupků – z toho jízda na červenou činila 24 přestupků a překročení nejvyšší dovolené rychlosti 20 přestupků.

Lze předpokládat, že umístění sledovacího systému pomůže kontrolovanou křižovatku zklidnit a že dojde ke zlepšení bezpečnosti všech účastníků silničního provozu a zklidnění


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,00292 s | počet dotazů: 212 | paměť: 27918 KB. | 02.07.2022 - 10:06:37