Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Jihočeská cyklistická sezóna 2014 začíná v Temelíně


Letošní cyklistické aktivity zahájí slavnostní přestřižení pásky u nové cyklostezky, která vede po pravé straně Vltavy z Českých Budějovic do Hluboké. Akce, která je realizována díky spolupráci Jihočeského kraje a Jaderné elektrárny Temelín (JETE), se koná v sobotu 19. dubna. Už  v 10 hodin zahájí programí na českobudějovické náplavce a s vyvrcholením akce se počítá od 13 hodin v areálu informačního centra (JETE) – zámečku. Do akce jsou kromě jiných zapojeni i zástupci Nadace Jihočeské cyklostezky a Klubu českých turistů.

Doprava mezi jednotlivými stanovišti pro účastníky: Vlastní – na kole (in-line bruslích), lze ale i zdarma využít vlak na trase ČB – Temelín a zpět (vlečka elektrárny)  a historické autobusy na téže trase.

(Kromě příjezdu historických autobusů zažije poprvé premiéru v osobní dopravě i kolejiště přímo u elektrárny Temelín. V rámci zahájení Jihočeské cykloturistické sezóny ožijí koleje v elektrárně příjezdem zvláštního osobního cyklovlaku z Českých Budějovic! Vlak pojede přes Zliv a Dívčice. V Číčenicích si lokomotiva přejede na druhou stranu vlaku a budeme pokračovat po trati směr Týn nad Vltavou (zde již běžně osobní vlaky nejezdí). Ve stanici Temelín pak odbočí na koleje elektrárny a jízda bude ukončena na předávacím kolejišti Křtěnov, které se nachází cca 5 minut chůze od informačního střediska jaderné elektrárny

Program zahájení cykloturistické sezony
v rámci celoročního projektu Jižní Čechy aktivní

Kdy: Sobota 19. dubna 2014

Časový plán: Od 10 do 18 hodin

Místo začátku akce: Českobudějovická náplavka u Vltavy (naproti přístavišti a Lannově loděnici)

Mezistanoviště: České Vrbné, Adrenalin park Hluboká nad Vltavou a Purkarec

Místo ukončení akce: Infocentrum Jaderné elektrány Temelín – zámeček

Délka trasy: Cca 35 km   

Pořadatelé: Jihočeský kraj a Jaderná elektrárna Temelín

Časový harmonogram celého dne + rozpis akcí

Slavnostní otevření pravobřežky pro cyklisty: 10 hod. Součástí této akce bude přestřižení pásky, velociped exhibice, setkání zástupců klubu historických kol… Akci moderuje Michal Jančařík.

Hromadný start: Z českobudějovické náplavky (zájemci se samozřejmě do akce mohou zapojit i průběžně, a to na různých stanovištích).

Stanoviště České Vrbné:  Zde bude stánek Klubu českých turistů (KČT), k dispozici budou katalogy akce klubu na rok 2014. Chybět nebudou soutěže pro děti. Všichni, kteří tímto stanovištěm projedou, dostanou od KČT razítko.

Stanoviště Adrenalin park Hluboká nad Vltavou: Zde budou pro změnu dávat informace o možnostech a novinkách v cykloturistice v kraji zástupci Nadace Jihočeské cyklostezky. Ti, kteří tímto stanovištěm projedou, získají razítko, tentokrát od této nadace. Součástí programu je návštěva adrenalin parku i soutěže pro děti.

Stanoviště Purkarec: Představení možností vodní turistiky na jihu Čech, například raftingu na Vltavě, vodáckých map či vodáckého desatera.

Infocentrum JETE – zámeček: od 13 do 16.30 hod sportovně – zábavní odpoledne s podtitulem „Srdce plné energie“. Dále je na programu bike trial show, Inka Rybářová a hudebně zábavný program… K dispozici bude i horolezecká stěna.

V areálu u zámečku se představí i složky IZS Jihočeského kraje, které mimo jiné připraví řadu soutěží pro děti. Přítomni budou i zástupci ČČK, kynologů či vodních záchranářů.

Vše vyvrcholí slosováním kartiček, které dostanou účastníci na startu, o ceny a šlapáním na „oranžovém kole“. Energie, kterou tu účastníci tzv. našlapou, bude převedena na peníze, které získá Domov sv. Anežky v Týně nad Vltavou a Salesiánské středisko v Českých Budějovicích.

Od 16.30 koncert u zámečku: Kapela Divokej Bill.

PS: Každý účastník obdrží na začátku plánek trasy + malý dárek. Na všech stanovištích bude zajištěno občerstvení.

Více informací o Nadaci Jihočeské cyklostezky, která  koordinuje a spravuje  cyklistickou infrastrukturu v Jihočeském kraji o délce  téměř 5 000 km značených cyklotras.To obnáší péči o téměř 14 000 značek cyklistického dopravního značení umístěných na téměř
8 000 sloupcích

Základem jihočeské dopravní infrastruktury je síť jihočeských páteřních cyklistických cest

Vltavská cyklistická cesta (430 km, z toho jihočeská část téměř 300 km)

Otavská cyklistická cesta (135 km)

Příhraniční cyklistická cesta EV 13 (320 km) v terénu vyznačena v loňském roce

Cyklistická cesta Lužnice – Nežárka (140 km) aktuálně probíhá její vyznačení v terénu

Cyklistická cesta Zlaté stezky Pasov – Vimperk a po Volyňce do Strakonic (záměr)

Cyklistická cesta Pasov – Prachatice a po Blanici do Putimi (projektový záměr)

Prostředky pro svou činnost NJC získává prostřednictvím partnerství s ČEZem a řadou obcí Jihočeského kraje, z rozpočtu kraje, z řady dotačních evropských a národních fondů


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,06083 s | počet dotazů: 210 | paměť: 31686 KB. | 20.03.2023 - 13:50:59