Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Je křižovatka Českomoravská – Harfa bezpečná ?


V pátek 27.3.2004 slavnostně otevřena rekonstruovaná ulice Českomoravská bude m.j.sloužit pro příjezd návštěvníku do areálu Sazka Arena. U takovéto stavby by měla být všechna hlediska dopravní, stavební i bezpečnosti pečlivě zvážena a zapracována. Stejně tak by měla být ze strany příslušných orgánu věnována pozornost změně dopravního režimu, neboť při takových příležitostech je větší nebezpečí vzniku nehod z důvodu určité setrvačnosti účastníků silničního provozu, kteří mají zafixován předchozí stav.

Když jsme v cca 20.30 hodin projížděli Českomoravskou ulicí z centra, u haly Sazka aréna nově nainstalovaná světelná signalizace byla v provozu, červené světlo v pravidelných intervalech zastavovalo vozidla jedoucí po Českomoravské, přestože se v dohledu nevyskytoval žádných chodec a z bočního vjezdu od Haly Sazka rovněž žádná auta nevyjížděla. O to větší překvapení nás čekalo na křižovatce Harfa, které je trvale zatížená ve dne v noci. Zde nově zprovozněná světlená signalizace nefungovala, pouze blikající žluté světlo ze všech stran naznačovalo řidičům – „Pozor, zde je světelná signalizace“. Tato situace se nedala okomentovat jinak než slovy „Tady bude brzo nějaká bouračka !“

A vskutku za necelé dvě hodiny došlo ke střetu dvou osobních vozidel, kde řidič přijíždějící z ulice Feyva nedal přednost vozidlu přijíždějícímu zprava po Českomoravské z centra s tímto výsledkem.

   

   

Z hlediska zavinění podle dopravních předpisů je situace jasná. Ale neměly na vznik nehody podíl i jiné vlivy ?

  1. Několik hodin nefungující světelná signalizace po zásadní změně dopravního režimu na křižovatce Harfa

  2. Při příjezdu z ulice Freyova jsou po nájezdu do křižovatky v úrovni rohové budovy dobré rozhledové poměry doleva na směr Poděbradská z centra i do centra i doprava na směr Českomoravská do centra. Jiná je situace s viditelností aut, přijíždějících po Českomoravské z centra. V blízkosti křižovatky je po stranách ostrůvků tramvajových zastávek umístěno zábradlí s výplní, ve směru z centra pak osvětlený přístřešek zastávky MHD a krabice zařízení pro tramvaje. Zdá se, že takováto kombinace může mít za snížené viditelnosti dopad do zmenšení rozhledových poměrů a tím přispívat k vzniku kritických situací. Zda tomu tak je nebo není, ukáže budoucnost. Čtenáři si mohou udělat z následujících fotografií vlastní názor.

   


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,92210 s | počet dotazů: 172 | paměť: 24055 KB. | 26.05.2022 - 00:08:45