Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Jaká je cyklostezka u Průhonického parku ?

Cyklostezka kolem Průhonického parku

Cyklostezka o délce 2,85 km spojuje  části obce Jesenice, Osnice a Kocanda s Průhonickým parkem. Stavba byla zahájena 29,února letošního roku a byla vybudována v rámci projektu“ Cyklistická komunikace v oblasti Jesenice u Prahy, cyklostezka Průhonický park – Osnice“. Slavnostní uvedení do provozu je v sobotu 16.6.2012 .

Zahájení stavby předcházela především složitá majetkoprávní jednání, vzhledem k  tomu, že vlastní cyklostezka se nachází na pozemcích různých vlastníků katastrálního území Osnice a Zdiměřice. Trasa cyklostezky je převážně navržena na stávajících účelových komunikací  tak, že nebyl potřeba zábor lesních pozemků. U  trasy cyklostezky jsou umístěny  informační panely a odpočívky. Vlastní komunikace je navržena v šíři dvou nebo tří metrů s krytem z asfaltového betonu s lemováním betonovými obrubníky. Jedna část  nové cyklostezky vede podél zdi Průhonického parku členitým terénem se vzrostlou a neudržovanou zelení.  Cyklostezka je z velké části zastíněna zelení a umožňuje příjemnou jízdu i během horkého letního dne.

Upozornění: Po nájezdu na cyklostezku směrem od Osnice čeká na cyklisty  krátký sjezd do levotočivé zatáčky. V tomto úseku  je  obrubník mezi povrchem cyklostezky a travnatou plochou osazen tak, že výrazněji  vyčnívá nad povrch cyklostezky.

Jednotlivá ramena cyklostezky jsou vybudována o  různé šíři. Úsek mezi Osnicí a rozcestím s odpočívkou je o šíři 3 metry i s vodorovným dopravním značením. Ostatní části cyklostezky jsou o šíři dvou metrů. To umožňuje bezpečnou jízdu při malé frekvenci cyklistů. Každopádně si  však  část cyklostezky vedoucí podél zdi Průhonického parku vyžádá pravidelnou údržbu   přerůstajících větví stromů  pro zajištění bezpečnosti. 

Zhotovitelem stavby  je společnost odštěpný závod Dopravní stavby STŘED. Investorem je obec Jesenice. Celkové výdaje na stavbu činí necelých 15 milionů Kč. a dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy na tento projekt  činí přibližně 11 milionu Kč.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,31733 s | počet dotazů: 183 | paměť: 60562 KB. | 21.10.2021 - 13:37:03
X