Jak se změní Václavské náměstí ?

Rada MČ Praha 1 projednala  vítězný návrh soutěže úpravy Václavského náměstí a vymezila základní principy řešení a technické zásady úprav pro další jednání.Předpokládané úpravy:

1. Výstavba podzemních garáží

2. Kapacitní komunikace ( SJM), která odřezává prostor Vázlavského náměstí od Národního muzea je v dnešní podobě neudržitelná. Pro úpravy Václavského náměstí je nutná její eliminace. ( Plánované návrhy změny vedení dopravy ).

3. Umístění tramvajové trati bude řešena v návaznosti na řešení koncepce dopravy v centru.

 

Zásady prostorového uspořádání.

1. Dopravní automobilová doprava bude zajišťována maximálně ve dvou pruzích.

2 Příčný profil bude koncipován v poměru 2:1( 2 díly chodníku x 1 díl vozovka a případně tramvajové těleso)

3. Návrh zaleně vychází z principu dvojitého stromořadí s integrovanými vjezdy do garáží, krátkodobá stání pro zásobování a taxi.

4. Osvětlení bude integrované s případnými nosiči tramvajového vedení a umístěno v poloze, kde bude osvětlovat chodníky i vozovky.

 

 Uvidíme , co přinese čas!

 

/* následující blok vložte do stránky kamkoli za připojení výdejového a měřicího */ /* skriptu a definici reklamních zón (elementy pro reklamu musí v okamžiku volání */ /* metody getAds() ve zdrojovém kódu stránky fyzicky existovat) */ /* metoda getAds() zajišťuje získání reklamy z reklamního systému a její vykreslení */ /* do stránky; parametry jednotlivých zón jsou definované v níže uvedeném poli, */ /* které je argumentem této metody */ if (window.innerWidth < 1000) { sssp.getAds([ { "zoneId": 244517, /* unikátní identifikátor reklamní zóny */ "id": "ssp-zone-244517", /* ID elementu, do kterého se vypisuje reklama */ "width": 480, /* maximální šířka reklamy v zóně */ "height": 480 /* maximální výška reklamy v zóně */ } ]); }

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,53688 s | počet dotazů: 159 | paměť: 71947 KB. | 16.05.2021 - 04:43:14
X