Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Jak jsou připraveni na zimu v Hradci Králové?

Zimní údržbu zajišťují ve městě Technické služby Hradec Králové, které se v zimě starají o sjízdnost 104 kilometrů vozovek, které jsou místními komunikacemi, a více než 330 kilometrů chodníků a stezek. Kromě pěti sypačů na vozovky mohou do boje se sněhem a ledem nasadit technické služby 24 mechanismů na údržbu chodníků, deset traktorů s radlicí na pluhování a další techniku pro údržbu zastávek MHD a přechodů pro chodce.

Novinkou ve vozovém parku je traktor, který technické služby nevyužijí jen v zimě k pluhování silnic, ale po odmontování radlice také v létě k jiným činnostem. Po celém městě technické služby navíc rozmístily 219 oranžových beden s posypovým pískem, který je volně k dispozici občanům. Bedny stojí u přechodů, podchodů, školek, škol a na dalších rizikových místech. Kromě vlastní techniky má podnik pro případ silného sněžení navíc smluvně zajištěny další stroje od partnerů na odklízení, nakládání a odvoz sněhu.

Loňská zimní údržba stála hradecké technické služby zhruba 7,7 milionu korun a jednalo se o zimu finančně méně náročnou. Plusem je, že několik tun posypové soli jí zbylo z loňské zimy, takže před sezonou stačilo dokoupit „jen“ asi 570 tun. Podle vedoucího zimní údržby Tomáše Pospíšila je posypového materiálu ve skladech dost. „Na letošní rok máme ve skladech připraveno 1757 tun. Dále disponujeme desítkami tun tříděného písku i ekologického materiálu ekogrit. To je množství, které by mělo při normálním průběhu zimy bez problémů stačit“.

Hlášení o údržbě komunikací budou technické služby zveřejňovat každý den ráno, v pondělí souhrnně za víkend, na www.tshk.cz/cs/sluzby/harmonogram-akci/zimni-udrzba.

Na uvedeném odkazu je dostupný i plán zimní údržby na nadcházející zimní období. Technické služby ve městě zajišťují zimní údržbu jen místních komunikací, nikoliv silnic státu a kraje.

Více informací o Technických službách Hradec Králové najdou zájemci na http://www.tshk.cz/cs/o-spolecnosti


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,27354 s | počet dotazů: 175 | paměť: 23374 KB. | 30.07.2021 - 16:33:24
X