Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na dodavatele registračních značek vypsalo Ministerstvo dopravy veřejnou soutěž
Ministerstvo dopravy vypsalo dne 14.7.2014 otevřenou soutěž, která určí dodavatele registračních značek vozidel. Předmětem zakázky je výroba tabulek registračních značek podle zákonných a technických požadavků, příprava tabulek a řešení obalu pro distribuci a likvidace zpětně odebraných značek. Uchazeči mohou nabídky podávat do 10. září.2014 do 10:00 hod.na sídlo zadavatele. Kritériem pro výběr dodavatele je nejnižší nabídková cena. Zakázka je vypsána na jeden rok s možností prodloužení nejdéle do konce roku 2015. Pokud se zadávací řízení obejde bez komplikací, mohl by nový dodavatel být znám na podzim.

Po 13 letech tak skončí monopol firmy Hicon na tuto zakázku a dodavatel bude vybrán v otevřeném zadávacím řízení. Zájmem ministerstva dopravy je, aby se mohlo soutěže zúčastnit co nejvíce uchazečů. Kritériem pro hodnocení nabídek bude nejnižší cena. Od roku 2016 by měl systém registrace vozidel a přidělování SPZ určit nový právní předpis, který majitelům vozidel umožní registrační značku vlastnit a ponechat si ji při změně vozidla. Tento takzvaný německý model přidělování značek ovšem vyžaduje úpravy legislativy i Centrálního registru vozidel. Záležet samozřejmě bude i na tom, jak se k tomuto záměru postaví vláda a parlament. Do případné změny zákonů musí výrobu registračních značek zajišťovat stát. Nic ale nebrání tomu, aby se tato rozsáhlá zakázka už nyní stala předmětem veřejné soutěže.

V současné době se vyrobí zhruba 1,4 milionů kusů registračních značek ročně. Poprvé od roku 2001, kdy výrobu registračních značek dostalo na starost ministerstvo dopravy, vybere úřad dodavatele v soutěži, kde stěžejním kritériem bude cena.

Více o podmínkách veřejné zakázky na http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/en-uS/Form/Display/518632

 

 

Zdroj TZ MD 16.7.2014

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.