Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Informace o Královéhradeckém a Pardubickém kraji najdou návštěvníci veletrhů pod názvem Východní Čechy

Hejtmani Královéhradeckého a Pardubického kraje Lubomír Franc a Martin Netolický podepsali  ve čtvrtek 14.1.2015 Memorandum o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Stalo se tak na brněnském turistickém veletrhu Regiontour, kde se již oba kraje společně prezentují jako Východní Čechy.  Kromě společných veletržních expozic se kraje spojily i ve vydávání letních a zimních turistických novin. Připravuje se také vydání společné východočeské mapy kempů, která by měla být v březnu představena na veletrhu Infotour v Hradci Králové. Společná propagace navíc pomůže ušetřit veřejné prostředky.

„Prohlubující se spolupráce pomáhá mazat administrativní hranice, které na některých místech rozdělují kompaktní turistické oblasti. Turisty správní rozdělení příliš nezajímá a spíše jim komplikuje orientaci, což může cestovnímu ruchu škodit. Věřím, že společnou propagací si nebudeme se sousedním krajem navzájem konkurovat, ale naopak se dokážeme více zviditelnit v konkurenci domácích i zahraničních regionů,“ zhodnotil význam memoranda hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

„Výhod jednotné značky Východní Čechy je celá řada. Oba kraje ušetří při společné propagaci a vydávání turistických novin. Termín Východní Čechy je také zažitý mezi domácími turisty a mnohem srozumitelnější i pro zahraniční návštěvníky,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Napomoci tomu má společná propagace, zejména vůči zahraničním trhům, nebo lepší vzájemná koordinace projektů. Jedním z konkrétních výstupů je například společná prezentace na veletrzích a dalších propagačních akcích. Po brněnském veletrhu se letos budou oba kraje společně prezentovat také na veletrzích „Holiday World“ v Praze, „Infotour a cykloturistika“ v Hradci Králové a na „RegionPropag“ v Pardubicích. Prostor na nich dostanou všechny turistické oblasti obou krajů se svou stálou i aktuální nabídkou. Letošní rok bude například ve znamení vojenské historie.

Pojem Východní  Čechy není v turistické terminologii ničím novým. Dne  4. 1. 2008 byla založena Destinační společnost Východní Čechy jako zájmové sdružení právnických osob s 11 zakládajícími členy, významnými subjekty v oblasti cestovního ruchu. Až dosud byla činnost směrována pouze na propagaci turistických cílů v Pardubickém kraji. Spolupráci krajů pod jednou značkou  Východní Čechy však už prezentovali představitelé obou kraj na jednání komise Asociace krajů pro cestovní ruch, kulturu a památkovou péči v září 2015.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,75438 s | počet dotazů: 165 | paměť: 19107 KB. | 19.01.2022 - 14:46:48