Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Hradlový most přes řeku Vydru bude uzavřený

Správa Národního parku Šumava informuje veřejnost, že od 18. října 2021 je Hradlový most u Modravy společně s parkovištěm uzavřeny pro veškerý provoz. Důvodem je havarijní stav mostu a plánovaná rekonstrukce. Ta bude ukončena nejpozději 30. června 2022. Uzavírka mostu bude patrně dlouhá, neboť současná situace na trhu se stavebním materiálem nedovolila provést rekonstrukci v plánovaném termínu a stav mostu už nedovoluje jej nadále využívat. A jak bude probíhat rekonstrukce? Veškeré stávající dřevěné konstrukce budou odstraněny a nahrazeny novými. Kombinovat se bude smrk a modřín. Vzhled mostu bude naprosto identický, jako dosud.

Vchynicko-Tetovský kanál však zůstává přístupný po celou dobu uzavření a rekonstrukce! Pěší turisté mohou využít trasu z parkoviště Rokyta směrem k Hradlovému mostu. Odsud se pak vrátit zpět nebo využít naučnou stezku Modrava – Hradlový most a dojít až na Modravu: https://mapy.cz/s/cukobofanu. Tato trasa je ryze přírodního charakteru, a tak není vhodná pro vozíčkáře a turisty s kočárky. Dále je možné projít nově značenou náhradní trasou na: https://mapy.cz/s/mesafeguhe

Cyklisté mohou po trase Vchynicko-Tetovského kanálu projíždět také, je to značená cyklotrasa, ale pokud se z Rokyty budou chtít dostat na Modravu, musejí využít silnici III. třídy Srní – Modrava, případně doporučujeme projet si sice delší, ale o to hezčí trasu z Rokyty přes Tříjezerní slať na Modravu: https://mapy.cz/s/megecekefo.

Zdroj a foto: Správa NP Šumava


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,38594 s | počet dotazů: 179 | paměť: 58835 KB. | 02.12.2021 - 22:20:42
X