Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Hradec Králové je přátelský k parním strojům!


0 0 votes
Hodnocení článku

Hradec Králové – přehlídka strojů na parní pohon

V sobotu 25.srpna 2012 se na Smetanově a Eliščině nábřeží v Hradci králové uskutečnila akce věnovaná parním strojům. Za slunečného počasí se parčík s unikátní dětskou železnicí a prostory nábřeží zaplnily návštěvníky i majiteli parních strojů různých velikostí. Většina strojů se statečně předváděla a návštěvníci uznale kývali hlavami. VIDEO v článku!

Po nábřeží jezdily auta i kolo na parní pohon. Z Brna dorazil parní válec, na Labi jezdil parníček a nechyběly ani parní stříkačky. Děti se vozily parním vláčkem nebo na kolotoči s parním pohonem. Na akci přijeli vystavovatelé z různých koutů ČR i ze zahraničí. K vidění byly  funkční parní stroje i jejich věrné kopie ve zmenšené velikosti. Levá náplavka Labe byla  věnována sekci historii hasičské techniky od ručních  stříkaček přes parní až po současnou výbavu Hasičského záchranného sboru Hradce Králové.Video:

 

Atmosféru dokreslili stylově oblečení řidiči i pomocný personál. Nechyběla ani svižná muzička. Návštěvníci byli spokojení. Parní stroje mají své kouzlo a organizátoři vsadili na správnou kartu. Funkční stroje obdivovali všichni účastníci bez ohledu na věk a pohlaví. Více fotek viz. Facebook

 Akci pořádá Královehradecký klub přátel parních strojů ( KhKPPS), který v současné době provozuje dětskou železnici a od roku 2007 pořádá i akce Nábřeží paromilů.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,72081 s | počet dotazů: 224 | paměť: 101263 KB. | 03.02.2023 - 10:38:34