Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Hledá se využití pro bývalé vojenské letiště Ralsko?


0 0 votes
Hodnocení článku

V roce 2007 byly pozemky a budovy patřící k bývalému vojenskému letišti Ralsko převedeny do vlastnictví Libereckého kraje a už v roce 2008 byla vyhlášena první veřejná soutěž na využití „bývalého vojenského Letiště Ralsko“. Jako nejlepší návrh byl vybrán záměr na vybudování fotovoltaické elektrárny. K realizaci záměru však nedošlo.

Nyní se opět hledá vhodné využití pro danou lokalitu. Liberecký kraj a zástupci Města Ralsko se však předem dohodli, které aktivity v této lokalitě podporovat nechtějí. Jedná se o aktivity s vysokou ekologickou zátěží a negativním vlivem na životní prostředí, činnosti výrazně snižující atraktivitu pro cestovní ruch, letecký provoz těžkých dopravních letadel a aktivity cestovního ruchu masového charakteru typu „Disneyland“. Zástupcům kraje a Města Ralska se nyní už nelíbí  ani fotovoltaická elektrárna nebo skládkování odpadů 

Hledá se optimální řešení, které pomůže lokalitu účelně využít. V současné době připravuje Liberecký kraj, po dohodě se zástupci Města Ralsko, vyhlášení 2. veřejné soutěže na záměr využití „bývalého vojenského Letiště Ralsko“. Cílem je shromáždit záměry, které by navrhly nové možné využití této lokality. Lhůta pro předložení záměrů je od 1.3.2012 do 31.5.2012 do 15.00 hod.

Zájemci o uvedenou veřejnou soutěž získají bližší informace o území a zadávacích podmínkách soutěže na adrese: Mgr. Michael Otta, vedoucí odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu Libereckého kraje (tel.: 485 226 553, [email protected]).

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,70352 s | počet dotazů: 225 | paměť: 101256 KB. | 03.02.2023 - 10:51:40