Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Hejtman vyhlásil v částích Zlínského kraje stav nebezpečí!


Stav nebezpečí byl vyhlášen 18. května 2010 ve 14.30 hodin, potrvá do 24. května 2010 do 24.00 hodin a týká se správních obvodů obcí s rozšířenou působností Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Kroměříž, Otrokovice a Uherské Hradiště. V souladu se zákonem o krizovém řízení vyhlásil pro vymezenou část území Zlínského kraje hejtman Stanislav Mišák stav nebezpečí. Hlavním důvodem vyhlášení stavu nebezpečí jsou vzniklé krizové situace spočívající v ohrožení životů, zdraví a majetku osob v důsledku opakujících se 3. stupňů povodňové aktivity na řece Moravě a Bečvě a jejich přítocích, dále pak reálná hrozba sesuvů, ohrožení velkého území Zlínského kraje s vyhlášeným 3. stupněm povodňové aktivity,  nedokončená protipovodňová opatření ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Uherské Hradiště a nepříznivé meteorologické předpovědi.

Vyhlášený stav nebezpečí se konkrétně vztahuje na provedení evakuace osob z prostorů ohrožených povodněmi, zajištění nouzového ubytování obyvatelstva, zajištění ochrany evakuovaného území, bezodkladné provádění staveb, stavební práce, terénní úpravy nebo odstranění staveb za účelem zmírnění nebo odvrácení ohrožení.

Veřejnost může získat aktuální informace o povodních ve Zlínském kraji na zřízené speciální telefonní lince +420 577 043 171.

Konplikovaná situace na vodních tocích je také v Olomouckém kraji, kde vyhlásil hejtman Martin Tesařík v pondělí 17.května 2010 k 20. hodině stav nebezpečí na území obcí s rozšířenou působností Hranice a Přerov. Doporučila mu to Bezpečnostní rada Olomouckého kraje, která tak reagovala na požadavek starostů obcí s rozšířenou působností. Stav nebezpečí prozatím potrvá do pátku 21. května do 12 hodin. Stav nebezpečí umožňuje hejtmanovi uložit fyzickým i právnickým osobám pracovní výpomoc a povinnost poskytnout věcné prostředky a nařídit provádění stavebních prací a terénních úprav s cílem odvrátit případná nebezpečí. Stav nebezpečí také usnadní čerpání prostředků z rozpočtu státu na odstraňování následků povodní. V současné době v terénu pracuje celkem 34 profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek, dohromady jde o 225 hasičů. Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje zřídil informační linku pro občany, a to na čísle 950 770 604. Jihomoravský kraj – Na jednání krajské povodňové komise dnes 18.5.2010 bylo konstatováno: I při dosažených III. stupních povodňové aktivity nedochází na jižní Moravě k ohrožení života a zdraví obyvatel či veřejného a soukromého majetku, zejména budov. Hejtman také oznámil zřízení krizové linky 541 658 821, která bude nepřetržitě k dispozici občanům jižní Moravy.„Postupně narůstá průtok v řece Moravě, od středy očekáváme, že se řeka rozlije, ne však na obydlená území. Hladina by měla kulminovat ve druhé polovině týdne. Zatím není důvod vyhlásit stav nebezpečí, v případě změny situace jsem připraven jej vyhlásit, nikoliv však plošně, ale jen v územních obvodech obcí s rozšířenou působností Veselí nad Moravou, Hodonín a Břeclav,“ uvedl hejtman Hašek.   

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,00321 s | počet dotazů: 194 | paměť: 32265 KB. | 14.08.2022 - 05:29:52