Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Hejtman pro ORP Břeclav a Hodonín vyhlásil stav nebezpečí

Srdcem jižní Moravy se prohnalo tornádo. Ve čtyřech obcích řádilo nejvíce – jedná se o obce Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves a Hrušky.
Hejtman Jan Grolich vyhlásil pro ORP Břeclav a Hodonín stav nebezpečí od půlnoci 25. června 2021 na dobu 30 dnů, aby mohla být přijata rychlá a účinná opatření k záchraně životů, ochraně zdraví a majetku.

Hasiči mají situaci v postižených oblastech pod kontrolou, ale zůstává mimořádně vážná.

Jihomoravský kraj jim děkuje za všechny nabídky pomoci, ale v současné době musí nejprve celou situaci na místě podrobně zmapovat a zjistit aktuální potřeby. Od pátečního rána (8:00) Jihomoravský kraj aktivuje informační krizovou linku 800 129 921, na které bude možné postiženým obcím a jejich obyvatelům nabídnout pomoc. Dosud tato linka pomáhala s informacemi o očkování (informace o očkování budou k dispozici pouze na lince 1221).

Svolány jsou specializované jednotky Hasičského záchranného sboru z celé České republiky. Pomoc Jihomoravskému kraji nabídlo i sousední Rakousko – konkrétně dva vrtulníky a 35 záchranářských vozidel. V současné době se jedná o jejich případném nasazení se Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje.

Vedení Jihomoravského kraje aktivně komunikuje s vládou České republiky.

Krizový štáb Jihomoravského kraje se v nejbližší době opět sejde, jeho pracovní skupina bude činná průběžně.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Fotka od Jan MallanderPixabay


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89185 s | počet dotazů: 153 | paměť: 22753 KB. | 26.01.2022 - 06:42:18