Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Frekventovanou středočeskou silnici čekají změny!


0 0 votes
Hodnocení článku

Silnice II/101 umožňuje propojení dálnic D1 směrem přes Říčany až do Úval. Silnice je zatížena osobní a zejména nákladní dopravou a v letošním roce plánuje Středočeský kraj na této komunikaci úpravy.

Starosta města Říčan pan Vladimír Kořen a náměstek hejtmana Středočeského kraje pan Robin Povšík jednali spolu se zástupci ŘSD o možných úpravách.  Stav silnice II/101 i most před dálnic D1  jsou v havarijním stavu. Tuto situaci je potřeba postupně vyřešit. Plánuje se rekonstrukce mostu  a následně i silnice. Dále budou provedena na silnici dopravně- bezpečnostní opatření na nebezpečných křižovatkách, dále pak umístěny semafory a stavební úpravy zastávek autobusů. Plánované rekonstrukce si však vyžádají nutná dopravní omezení a komplikace s dopravou budou trápit především firmy, které jsou umístěné podél silnice, a pochopitelně i obyvatele obcí, kteří dojíždějí do zaměstnání. S opravou mostu před D1 počítá kraj na jaře letošního roku.

Plánované úpravy a rekonstrukce budou potřebovat také značné finanční prostředky, a proto bude Středočeský kraj žádat o dotace z evropských fondů. Příprava staveb a jejich zajištění si vyžaduje čas. 

Další opatření, které Středočeský kraj plánuje v souvislosti s cílem omezit  negativní vliv nadměrné přepravy na povrch komunikací, je  kontrola nákladních automobilů s využitím dynamických vah.  Kontroly by měly probíhat již v letošním roce a silnice II/101 je jednou z plánovaných lokalit pro takové kontroly.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,92824 s | počet dotazů: 200 | paměť: 43404 KB. | 27.03.2023 - 00:07:37