Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Festival muzejních nocí 2018


V letošním roce se festival uskuteční ve dnech 18. května – 9. června 2018 Organizátorem festivalu ujímá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním muzeem. Letošní XIV. ročník festivalu se postupně odehraje v celkem 169 městech a na jeho programu se bude podílet 512 institucí. Festivalu muzejních nocí se již neúčastní pouze muzea a galerie, ale ve spolupráci s nimi také knihovny, památkové objekty, divadla, a další subjekty. Festival muzejních nocí 2018 se na řadě míst ponese také v duchu oslav 100. výročí od ukončení I. světové války a vzniku samostatného československého státu. Narůstající úspěch jednotlivých ročníků festivalu dal vzniknout myšlence slavnostního Národního zahájení, které se stalo každoroční tradiční akcí konanou vždy pod záštitou jednoho z krajů a ve spolupráci s Asociací krajů ČR. Letošní Národní zahájení Festivalu muzejních nocí, proběhne v pátek 18. května 2018 v prostorách Galerie moderního umění v Hradci Králové.

Řadu muzejních nocí uzavře v sobotu 9. Června 2018 jubilejní XV. ročník Pražské muzejní noci. O tom, kdy se jednotlivé Muzejní noci konají a jaký je pro návštěvníky připraven program, informují webové stránky na http://www.muzejninoc.cz. Přestože má každé muzeum či galerie na výběr, zda a jakou částku bude na symbolickém vstupném vybírat, až na výjimky volí tradiční bezplatný vstup, případně dobrovolné vstupné. Festival muzejních nocí navazuje na Mezinárodní den muzeí, který každoročně připadá na 18. května.

Dopravní spojení: V krajských městech většinou probíhá festival ve spolupráci s dopravním podnikem zajišťujícím mimořádné linky MHD. Dopravní informace jsou  obvykle uvedeny krátce před termínem akce v jednotlivých městech na webových stránkách příslušného města nebo dopravního podniku. 

Více o festivalu a seznam přihlášených subjektů najdou zájemci na internetových stránkách http://www.cz-museums.cz/prihlasky/festival_muzejnich_noci/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,93253 s | počet dotazů: 219 | paměť: 34685 KB. | 24.03.2023 - 05:08:25