Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Evropský týden mobility 2013 bude letos s čistým vzduchem!


V letošním roce se uskuteční již 12. ročník kampaně a to v termínu 16.-22.září 2013. Kampaň Evropského týdne mobility je ideální příležitost prezentovat alternativy udržitelné mobility občanům, vysvětlit problémy, se kterými se města a obce potýkají, s cílem vyvolat změny v chování a učinit pokrok směrem k vytvoření udržitelnější dopravní strategie pro Evropu. Letošním sloganem, „Čistý vzduch – je to na nás“, chce kampaň Evropského týdne mobility zvýšit povědomí o znečišťování ovzduší díky automobilové dopravě ve městech. Je jasně prokazatelné, že znečišťování ovzduší automobily způsobuje vážné dýchací potíže a dokonce i předčasnou smrt. Evropská města a obce jsou proto vyzvány k tomu, aby daly občanům díky lepšímu řízení a plánování městské dopravy a zavedení tzv. „zdravých“ dopravních prostředků věští možnost a prostor k tomu, aby nechali svá auta doma a namísto toho využili MHD.

V rámci Evropského týdne mobility je 22.září označen jako Den bez aut s omezením motorové dopravy ve vybraných lokalitách ve městech, která se do  kampaně zapojí. Města si však mohou, vzhledem ke specifice města a organizačních možnostech, termín pro konání Dne bez aut vybrat i jiný den v rámci Evropského týdne mobility.

Od roku 2002 se Evropský týden mobility snaží ovlivnit mobilitu a městskou dopravu, stejně jako zlepšit zdraví a kvalitu života občanů. Kampaň dává občanům možnost poznat, jaká je role městských ulic ve skutečnosti a prozkoumat konkrétní řešení městských problémů jako je znečišťování ovzduší. Místní úřady jsou povzbuzovány k tomu, aby Evropský týden mobility využily mimo jiné k testování nových opatření v oblasti dopravy a získaly tak zpětnou vazbu od občanů. Je to také skvělá příležitost pro místní podnikatele k diskuzi o různých aspektech mobility a kvality ovzduší, o hledání inovativních řešení, jak omezit využívání automobilů a tím i snížení emisí a také o možnosti testování nových technologií.

Bližší informace o projektu na stránkách http://www.mobilityweek.eu/home/(anhlická verze) a na stránkách Ministerstva životního prostředí ČR http://www.mzp.cz/cz/news_etm_2013

 

Týden mobility ve městech ČR:

České Budějovice –  Den bez aut se uskuteční 22.9.2013. Na  budějovické náměstí se uskuteční tradiční Ekotrh, kde budou budou stánky s ukázkou tradičních řemesel, s možností koupě zdravích a životnímu prostředí nezávadných výrobků a  poradenské stánky s tématikou zdravého životního prostředí. Ekotrh se bude konat 22. září 2011 od 8:00 na Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,81542 s | počet dotazů: 198 | paměť: 39234 KB. | 26.03.2023 - 08:21:33