Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Evropská komise nechce finančně podpořit modernizaci letiště u Českých Budějovic

Ve 12. výzvě programu, zaměřené na rozvoj regionálních letišť, uspěl Jihočeský kraj s projektem na modernizaci letiště. Měl získat dotaci ve výši 413 milionů korun, jednalo by se o dosud největší projekt podpořený z ROP Jihozápad. Evropská komise však  financování modernizace letiště v Plané u Českých Budějovic z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad nedoporučuje. Evropská komise nejprve umožnila vyhlášení výzvy v Regionálním operačním programu právě na modernizaci regionálních letišť, ale následně, když byl projekt zpracován, podán a hodnocením ROP i Výborem Regionální rady úspěšně prošel, Evropská komise začala celý projekt zpochybňovat a to především z pohledu doby udržitelnosti a považuje jej za problémový.  

Finance, které byly v Regionálním operačním programu alokovány na letiště, v něm však zůstanou a Jihočeský kraj se bude snažit převést tyto prostředky do rámce podpory 1.1. a využít je na rekonstrukce krajských silnic II. a III. tříd.

Vedení letiště i Jihočeský kraj zvažují další možnosti financování modernizace letiště. Je však možné, že se snížením finanční podpory se budou muset krátit i plánované projekty.

Společnost Letiště České Budějovice založil Jihočeský kraj a město České Budějovice a celý areál letiště měl být postupně rekonstruován do roku 2014. Potom by mohlo letiště provozovat i pravidelné mezinárodní linkové lety. Nyní se letiště využívá zejména pro sportovní létání, zvyšuje se ale podíl obchodních letů a slouží také pro přepravu zboží. Českobudějovické letiště je v provozu pět let a v průměru odbaví zhruba 10 tisíc letů ročně.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,02392 s | počet dotazů: 155 | paměť: 22789 KB. | 26.01.2022 - 02:21:52