Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Elektrobus vyzkouší cestující také v Českých Budějovicích


V týdnu od 29. – 30. 1. 2014 budou moci cestující jezdit zdarma testovacím elektrobusem  Siemens – Rampini, který je zapůjčen z vídeňského dopravního podniku Wiener Linien. Testovaný elektrobus patří do kategorie midibusů – má menší rozměry než standardní autobusy. Se svou délkou 8 m a šířkou 2,2 m je vhodný pro provoz ve stísněných podmínkách, například v historických centrech měst, nebo v rezidenčních čtvrtích. Nízkopodlažnost zajišťuje přístupnost veřejné dopravy i osobám se sníženou schopností pohybu. Právě v historickém centru je 12 těchto elektrobusů provozováno i ve Vídni.

Siemens Rampini je autobus s plně elektrickým pohonem, vytápěním a klimatizací, jehož největší zvláštností je unikátní způsob nabíjení akumulátoru. To je prováděno pomocí speciálního pantografu na střeše vozidla ze stávajícího trolejového vedení. Tato technologie se tedy hodí do měst, kde je provozována trolejbusová nebo tramvajová doprava. Stávající infrastruktura tratí umožňuje bez dalších investičních nákladů její efektivní využití i pro průběžné dobíjení elektrobusů. 

 Elektrobus Siemens-Rampini je atraktivní nejen pro cestující, ale i pro kolemjdoucí a ty, kteří žijí podél komunikací. Je tichý, má příjemný interiér a představuje zcela čistý provoz bez přídavného naftového topení. Vozidlo se v zimě elektricky vytápí a v létě klimatizuje.

Uvidíme, ve kterém městě tohle vozítko nejvíc zaujme a kde se rozhodnou pro jeho nákup.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,27353 s | počet dotazů: 166 | paměť: 20228 KB. | 28.05.2022 - 16:24:04