Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

PENNY vybuduje v následujících dvou letech 50 nových dobíjecích stanic pro elektromobilyRealizace proběhne ve spolupráci se společností E.ON a polovina z nich bude stát ještě v tomto roce. První dobíjecí stanici dostali zákazníci PENNY k dispozici ve spolupráci s E.ON už v roce 2018 u prodejny v Praze 9 na Lehovci. Od jejího spuštění tam do konce minulého roku registruje E.ON více než dva tisíce dobití a řidiči elektromobilů tam odebrali přes 23 MWh elektrické energie. Jen v minulém roce to pak bylo 15 MWh. To řadí dobíječku na Lehovci na osmé místo mezi padesátkou stanic, které E.ON aktuálně provozuje. Statistiky ukazují, že na pražském Lehovci dobíjejí řidiči u rychlodobíječky v průměru 25 minut.

Stanice postavené u prodejen PENNY budou rychlodobíjecí a každé z dobíjecích míst bude vybaveno dvěma dobíjecími body 50kW pro rychlé dobíjení a jedním 22kW pro klasické dobíjení. Všichni zákazníci budou moci využít aplikaci E.ON Drive, případně platit klasickou platební kartou. V jednom případě bude zákazník dobíjet své auto akumulovanou elektřinou vyprodukovanou fotovoltaickou elektrárnou, která bude součástí přístřešku parkovacího stání rychlodobíjecí stanice. Ta tak bude mít vlastní fotovoltaický systém.

Mapu dobíjecích stanic E.ON Drive https://www.kdenabijet.cz/mapa-stanic/

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.