Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zavlažovací vaky se osvědčují při údržbě zeleně ve Vyškově
Suché a horké počasí v posledních letech sužuje nejen trávníky a osázené záhony, ale suchem trpí i stromy. Proto vedení  města hledalo nové možnosti údržby i z hlediska zajištění dostatečné vláhy pro městskou zeleň. Proti usychání mladých dřevin proto Vyškovská radnice v letošním roce realizovala společně s firmou STAEG Facility projekt s využitím zavlažovacích vaků. Vaky radnice nechala rozmístit do několika suchých lokalit.

Zavlažovací vak funguje jako určitá forma kapkové závlahy, obepne se kolem stromu, zapne suchým zipem, napustí vodou a ta potom po dobu přibližně šesti hodin perforacemi ve dně vaku vytéká, vsakuje se do dostatečné hloubky a zavlažuje kořenový systém.  Stromy plánuje radnice zalévat do tří let věku, potom už je kořenový systém dostatečně hluboký, že by měl sám dosáhnout na podzemní vodu.

„Jde o pilotní projekt, který nese své ovoce. Za poslední čtyři roky jsme vysázeli stovky stromů, i přes řádnou péči se stávalo, že mladý stromek suché období nepřečkal. Loni jich byly desítky. Díky zavlažovacím vakům se voda neroztéká bez užitku po okolí, ale postupně se vsakuje a dostává do kořenového systému. Nejde tak pouze o povrchové zalévání, na kterém se navíc ještě projevuje vypařování,“ zdůraznil vedoucí odboru životního prostředí Jiří Kutálek. Novinka se osvědčila.

Zdroj: Vyškov

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.