Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Plzni pomáhá při čištění městského mobiliáře stroj, který umí také ekologicky likvidovat plevel
Stroj bude využíván k likvidaci plevele a zároveň k čištění mobiliáře, například laviček, odpadkových košů, dětských herních prvků i chodníky od žvýkaček nebo neoprávněně polepené sloupy veřejného osvětlení. Stroj bude využíván i mimo vegetační období na čištění mobiliáře, graffiti i plakátů ze sloupů veřejného osvětlení.  Náklady na pořízení multifunkčního samohybného stroje jsou 3,386 milionů korun včetně DPH. Jedná se o další z projektů města, které realizuje Plzeň v rámci konceptu Smart City Plzeň.

Stroj firmy Kärcher MC130, poháněný dieselovým motorem Kubota o výkonu 66 HP, ohřívá vodu, která je čerpána ze zásobníku o obsahu tisíc litrů vody. Vodu je nutno používat vodovodní z řadu, aby nedocházelo k ucpání trysek. Po takovém čištění trvá několik dnů, než rostlina uhyne. Dané hubení plevele je nutno opakovat přibližně třikrát za sezonu. Horká voda může být aplikována z trysek na liště, tedy plošně, nebo z trysky na hadici pro bodové použití mimo dosah lišty, kterou je možno vysunovat do strany až 80 centimetrů. Tato možnost je využívaná například při čištění pod lavičkami. Stroj si při pohybu sám detekuje, kde je plevel a sám zapíná příslušné trysky. Kabina řidiče tohoto stroje je klimatizovaná s perfektním výhledem.

Firma Kärcher nabízí obcím a městům širokou nabídku komunální techniky a jejich doplňků, které plní více funkcí a mají široké uplatnění při úklidových činnostech. Příkladem je nástavba pro komunální stroje WRS 200, která umožňuje aplikaci vysokotlaké teplé a studené vody. Obce a firmy mohou tuto nástavbu k likvidaci plevele bez použití chemie využít bez problémů i na menších a obratnějších nosičích nástaveb třídy 2,5 t.

Více o výrobnu na stránkách https://www.karcher.cz/cz/hubeni-plevele-wrs-200.html

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.