Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Česká inspekce životního prostředí uložila stavební firmě pokutu
Pro uložení odpadu platí pravidla a jejich porušení může znamenat pokutu. Tu dostala firma SATES MORAVA spol. s r.o., která zvolila pro odložení materiálu z opravy silnice nevhodné místo. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Olomouci  pak firmě uložili pokutu 350 tisíc korun. Stavební firma neoprávněně navezla na pozemek v katastru obce Zábešní Lhota na Přerovsku přes dva tisíce tun stavebních a demoličních odpadů. Firma byla samotným původcem odpadu a místo, kam ho v roce 2014 navezla, nebylo ze zákona pro nakládání s odpady určeno.

„Jednalo se o lesní pozemek, u nichž platí obecná zásada, že si každý musí počínat tak, aby nebyly ohrožovány nebo poškozovány,“ uvedl Radek, Pallós, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Olomouci. Inspektoři prokázali, že navezený odpad pocházel převážně z rekonstrukce ulic Losertova a Palackého v Lipníku nad Bečvou, kterou firma SATES MORAVA prováděla. U této stavby také nevedla průběžnou evidenci o odpadech a nakládání s nimi. Nepodala ani hlášení o druzích a množství odpadů.

„Při stanovení výše pokuty jsme zohlednili, že se nejednalo o první porušení zákona o odpadech, kterého se tato firma dopustila. Už v roce 2012 jsme jí uložili pokutu 90 tisíc korun za nakládání se 180 tunami odpadu na místě, které k tomu nebylo určené. Proto nyní následovala sankce vyšší,“ uvedl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Společnost SATES MORAVA se proti pokutě 350 tisíc odvolala, ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a rozhodnutí ČIŽP potvrdilo.

Zdroj: ČIŽP

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.