Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Brně mají stromovou audiostezku
 Zdarma stáhnout průvodce, nasadit sluchátka a vyrazit pátrat po tajemstvích významných stromů. To od úterý vyzkouší první lidé v Brně. Hnutí Brontosaurus totiž v tento den pod Špilberkem slavnostně otevře první stromovou audiostezku na Moravě. Jedním z deseti zajímavých stromů, které tvůrci do svého netradičního zvukového průvodce po Brně vybrali, je špilberská lípa velkolistá.

Za projektem stojí Hnutí Brontosaurus a inspiraci našli autoři projektu v Teplicích, kde vznikla vůbec první audiostezka v Česku. Před rokem  začali s vytipováním  významných stromů, které připomínají důležité historické události nebo rostou na významných místech ve městě. Některé z nich jsou vybrány kvůli druhu, jiné kvůli tomu, že jsou významnými symboly. Do jara letošního roku vytvářeli  autoři  texty k jednotlivým zastavením a zjišťovali zajímavosti o vybraných stromech. Odborně se na projektu podílel Petr Maděra, vedoucím ústavu dendrologie Mendelovy univerzity. Připravené texty byly nahrány v brněnském studiu Českého rozhlasu.

Princip stezky je jednoduchý. Na webu audiobrno.cz si lidé zdarma stáhnou průvodce po významných brněnských stromech. Nahrají ho do přehrávače, vytisknou mapu a mohou vyrazit na zhruba dvouhodinové putování kolem městského centra. Úvodní zastavení je před vlakovým nádražím.

Slavnostní zahájení proběhlo v úterý 6.11.2012.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.