Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Klasické žárovky nahradí v semaforech LED diody
Nařízení Evropské unie týkající se zákazu výroby klasických žárovek se týká také semaforů.  Proto se obce a města instalacím LED diod ve světlech semaforů nevyhnou. Instalace LED diod jsou investicí do budoucnosti. LED diody mají nižší spotřebu energie než klasické žárovky, vyžadují minimální údržbu i servisní práce. S výměnou žárovek musí obce a města počítat a není dobré ji odkládat na poslední chvíli. Díky odlišné konstrukci je totiž potřeba vyměnit celou vložku a u některých starších typů může být nutná úprava nebo výměna celého řadiče. U klasické čtyřramenné křižovatky s přechody na všech stranách se instalací LED diod ročně za elektřinu ušetří až 65 000 Kč bez DPH. Podmínkou je, že se vymění i řadič. S původním řadičem není úspora tak výrazná. LED diody mají životnost 10 let a tak se ušetří i za servisní zásahy. Pro výměnu není potřeba žádné stavební povolení ani žádný speciální projekt a tím se zjednodušuje práce i pro objednatele – obce nebo město.

Výměnu žárovek za LED diody provádí i firma AŽD Praha, která nabízí pro obce a města možnost využít projekt spolufinancování prostřednictvím odložených splátek. Firma vyměnila světla na semaforů na 14 křižovatkách v Praze, dále v Ústí nad Orlicí a v Mělníku.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.