Ekologický autobus v Krkonoších.

V průběhu měsíce ledna  se testoval EKOBUS  při provozu příměstské linkové dopravy v horské oblasti východních Krkonoš.

 Firma OSNADO spol.s.r.o. vyzkoušela v testovacích jízdách na linkách do Pece pod Sněžkou a Jánských Lázní zapůjčený autobus s pohonem na CNG. Jednalo se o autobus SOR 12m nízkopodlažní vozidlo městského provedení – EKOBUS Intercity plus s hydraulickým usnadněním nástupu a plošinou pro vozíčkáře.

Technické parametry vozidla lze dohledat na EKOBUS. Cílem této akce bylo seznámit se s tímto výrobkem a vyzkoušet jeho nasazení v provozu příměstské linkové dopravy v horské oblasti východních Krkonoš v zimním období. Shodou okolností byly v testovaném období extrémní povětrnostní podmínky (přívaly sněhu, mrazivé počasí, silný vítr,..). Přesto z hlediska provozu s tímto autobusem nebyly žádné komplikace. Jeho provoz byl bezproblémový (zimní startování, pohyb ve sněhu atd…).
 
Oficiální prezentace tohoto vozidla proběhla 26.1. v Janských Lázních za účasti starostů z J.Lázní,H.Maršova, Pece pod Sněžkou.

Vyzkoušení vozidla v plném rozsahu nebylo zcela optimální, a to ze dvou důvodů. Autobus byl městského provedení a kapacita jeho nádrží na CNG byla pro provoz běžné příměstské dopravy nedostačující. Druhým důvodem bylo jeho určení pro městskou hromadnou dopravu, tudíž spokojenost cestujících na trase Pec pod Sněžkou – Hradec králové není možné v tomto ohledu objektivně hodnotit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13998 s | počet dotazů: 138 | paměť: 69925 KB. | 20.04.2021 - 21:43:08
X