Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dva přechody pro chodce mají nové osvětlení s využitím nadačního příspěvku


Ve čtvrtek 19. listopadu 2015 bylo uvedeno do provozu nové osvětlení frekventovaného přechodu v blízkosti krajské nemocnice Nové Město na Moravě, o den dříve se rozsvítilo nad jihlavským přechodem v ulici Nad Plovárnou nedaleko základní a mateřské školy. Oba projekty podpořila Nadace ČEZ stodvacetitisícovými příspěvky.

Ulice Žďárská tvoří v Novém Městě na Moravě hlavní průtah krajské silnice městem. Spojuje historické centrum s okrajovou částí, v níž se nachází velká nemocnice, sídliště, dětské a seniorské hřiště, mateřská škola i nedaleká sportovní Vysočina Aréna. Frekventovaný přechod tedy nechalo vedení Nového Města zrekonstruovat a doplnit o nové bezpečnostní prvky včetně speciálního osvětlení. To by na přítomnost chodců mělo projíždějící auta upozorňovat z dostatečné vzdálenosti i za zhoršené viditelnosti. Na rekonstrukci přechodu vynaložilo město celkem 126 062 korun, 120 tisíc pokryl příspěvek Nadace ČEZ.

Nového bezpečnostního osvětlení se dočkal také jihlavský přechod v ulici Nad Plovárnou. Provoz na dané komunikaci dosahuje přibližně 1100 aut denně, přechod navíc tvoří hojně využívanou spojnici mezi areálem místní základní a mateřské školy, přilehlým sídlištěm a zastávkou městské hromadné dopravy. Vedení města proto k přechodu nechalo nainstalovat speciální osvětlení za zhruba 160 tisíc korun, z čehož 120 tisíc tvořil nadační příspěvek.

Dodavatelem akce s názvem Bezpečnost a ochrana dětí a mládeže ve městě Jihlava byla společnost RAISA, spol. s r. o.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,03631 s | počet dotazů: 212 | paměť: 62828 KB. | 05.02.2023 - 04:58:15