Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Dopravu na silnici 1/3 nedaleko Bystřice u Benešova komplikují neposlušní řidiči nákladních vozů

V současné době probíhá rekonstrukce povrchu silnice 1/3 ve směru od Bystřice až k tzv. Tomickému esíčku. Doprava ve směru Praha-Tábor je standardně vedena po silnici 1/3, doprava ve směru Tábor-Praha je vedena po objízdné trase vedoucí na Tomice, Ouběnice a Bystřici a je určena pouze pro vozidla do 3,5 t, 3,5 m výšky a autobusy. Objízdná trasa vede po úzkých silničkách a malými obcemi, kde často nejsou chodníky podél vozovky. Pro nákladní vozidla nad 3,5 t byla stanovena objízdná trasa, která vede od sjezdu na silnici 1/18 ve směru na Sedlčany a dále na silnici R4 ve směru na Příbram.

Někteří  řidiči nákladních automobilů však nerespektují zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 t a vjíždějí tam, kde je to zakázáno. Často je to důsledek toho, že řidiči se neřídí výhradně navigací a nerespektují aktuální dopravní značení. Pokud řidiči pravidla poruší, musí počítat s tím, že za toto jednání mohou být postiženi.

Policisté na bezpečnost a plynulost provozu v těchto místech průběžně dohlížejí a nákladní vozidla se snaží odklánět. Pokud ale zjistí, že řidič zákaz vjezdu nerespektoval, řeší s ním toto jednání jako přestupek.

Dopravní omezení v těchto místech je platné od 20. března a potrvá až do 7. června letošního roku.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,39620 s | počet dotazů: 162 | paměť: 58685 KB. | 02.12.2021 - 22:24:31
X