Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dopravní značení na I/35 upozorňuje na bezpečný odstup projíždějících vozidel


Jízda na silnici I/35 spojující Čechy s Moravou se opět o něco málo zlepší. V rámci bezpečnostních opatření byly tento týden na třech nejkritičtějších úsecích umístěny nové vodorovné značky V16 – Bezpečný odstup a svislé dopravní značky I1 – Nápisy. Změnu značení, které by až do vybudování rychlostní silnice R35 mělo přispět k plynulejší a bezpečnější jízdě, inicioval Pardubický kraj na začátku letních prázdnin. „Na kritických úsecích tento týden umisťujeme nové vodorovné a svislé dopravní značení. Značka bezpečný odstup názorně upozorňuje řidiče na bezpečnou vzdálenost mezi vozidly. Udává doporučenou rychlost vozidla a počet značek na silnici, které je potřeba vidět mezi dvěma automobily,“ informoval dnes hejtman Martin Netolický. „Řidiči tuto srozumitelnou značku potkají ve směru na Hradec Králové mezi obcemi Jaroslav a Vysoká u Holic a mezi Janovem a Litomyšlí. Mezi Vysokým Mýtem a místní částí Voštice bude tato značka použita v obou směrech,“ upřesnil hejtman. Další bezpečnostní prvky se připravují. Minulý týden stát ústy premiéra Bohuslava Sobotky přislíbil pro letošní i příští rok desetimilionovou dotaci, která přispěla například na zvýraznění stávajícího dopravního značení a ostrůvků pro lepší bezpečnost chodců i zkapacitnění stávajících úseků vyznačením takzvaných střídavých pruhů.

Přes všechna opatření však zůstává hlavním úkolem dostavba rychlostní silnice R35. První dva nové úseky mezi Opatovicemi nad Labem a Časy by měly stát do čtyř let.

Dodatek týkající se dopravního značení:

Při vyznačení úseků s doporučenou bezpečnou vzdáleností se využívá vodorovné dopravní značení č.V16 – Bezpečná vzdálenost, což jsou nakreslené symboly šipek v ose jízdního pruhu, které jsou doplněny svislou dopravní značkou č. I1 – „Nápisy“ – zařízení pro provozní informace, na které se uvádí počet symbolů šipek, které má řidič vidět za daných dopravních podmínek ve vztahu k rychlosti jízdy.

Bližší informace jsou uvedeny v Technických podmínkách č. 133 – Zásady pro vodorovné značení na pozemních komunikacích. http://www.ibesip.cz/data/web/kampane/legislativa/besip-04-TP_133_2vydani.pdf

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,17650 s | počet dotazů: 192 | paměť: 58234 KB. | 06.06.2023 - 04:12:41