Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Benešově mají nové dopravní hřiště
Ve čtvrtek 31. 5. 2018 byl zahájen za přítomnosti starosty města Petra Hostka a hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové provoz dětského dopravního hřiště v lokalitě Sladovka. Město Benešov se rozhodlo podpořit projekt dětského dopravního hřiště za pomoci nadačního příspěvku, kterou poskytla Nadace ČEZ v hodnotě 700.000 Kč. Podpoře výstavby dětských a sportovních hřišť se Nadace ČEZ věnuje od roku 2003. Na akci byly pozvány i další složky integrovaného záchranného systému  jako městská policie, dopravní policie, Hasičský záchranný sbor hasiči, Zdravotnická záchranná služba a Celní správa.

Město Benešov se rozhodlo realizovat tento projekt v lokalitě Sladovka. V samotném areálu hřiště je umístěna modulární stavba s výukovou učebnou, skladem a toaletami, v těsné blízkosti navazuje tréninková plocha. Na této ploše je vybudována kruhová i klasická křižovatka, odbočovací pruhy, semafory, železniční přejezd, retardéry a přechody. Náklady na realizaci přesáhly hranici 6 mil. Kč s DPH. Celý projekt byl konzultován s inženýrem dopravního inspektorátu Policie ČR v Benešově, který svými připomínkami k provedení uvažovaných povrchů pomohl minimalizovat úrazovost v areálu.

Děti získávají jedinečnou příležitost vyzkoušet si bezpečný provoz s dodržováním všech jeho zásad. K dispozici jim budou motokáry, koloběžky, kola, či dětské motorky. Dopravní hřiště budou moci  využívat školky a školy z Benešova i ze širokého okolí.

Zdroj: Benešov

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.