Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Malou okružní křižovatku a čerpací stanici si mohou vyzkoušet budoucí řidiči na novém dopravním hřišti
Na sídlišti Prosek v Praze 9 bylo otevřeno  moderně vybavené dopravní hřiště i s učebnami pro dopravní výchovu. Foto a mapa v článku.V dopoledních hodinách má sloužit žákům mateřských a základních  škol a odpoledne ho mohou využívat návštěvníci dle vlastního zájmu. Vozový park nabízí kromě kol také elektromobily. Na hřišti se dětem nejvíce líbí benzínová pumpa a nechybí ani světelná křižovatka.

Dopravní hřiště - Praha, Litvínovská Dopravní hřiště - Praha, Litvínovská

Dopravní hřiště je vybudováno vedle sportovního areálu v ulici Litvínovská, která má jednosměrný provoz a vede mezi objektem základní školy a obytných budov. Při řešení koncepce dopravního hřiště pamatoval projektant i na prostor pro doprovázející rodiče a děti předškolního věku. Nechybí tedy lavičky a  dva hrací koutky pro nejmladší návštěvníky.

Dopravní hřiště - Praha, Litvínovská Dopravní hřiště - Praha, Litvínovská

Povrch komunikací na dětském dopravním hřišti je asfaltový a pro odvodnění byla zvolena instalace specializovaných obrubníků s otvory. V hlavní budově je umístěna počítačová učebna. Hřiště má vlastní provozní řád a za vstup a půjčení vybavení se platí poplatek. Kompletní technologii automatického řízení dodala firma AŽD Praha.

Vybudování hřiště stálo téměř 18 milionů korun a bylo spolufinancováno z fondů EU.

V Praze je celkem 9 dopravních hřišť  s výukou dopravní výchovy.

Mapa

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.