Dopravní výchova – recenze


0 0 votes
Hodnocení článku

Recenze pracovního sešitu, který je zaměřený na upevňování znalostí z oblasti dopravní výchovy a návyků správného chování v prostředcích veřejné dopravy i jako účastník silničního provozy při jízdě na kole.

Dopravní výchova je dvanáctým svazkem vydávaným v edici Šimonovy pracovní listy pro mateřské školy a žáky prvního stupně základních škol.

Dopravní výchova - pracovní listy

Pracovní listy využívají osvědčené formy řešení úkolu graficky ztvárněného na černobílé stránce A4. Z druhé strany je zadání a metodické pokyny pro pedagogy nebo samotné žáky. Každý úkol má krátký motivační text a následuje zadání úkolu. Střídají se varianty dokreslení obrázku, logické řešení situace i vytváření drobných předmětů a z papíru. Jedná se tedy o nabídku různých úkolů, které na sebe jen velmi volně navazují. Seznam řešených úkolů naleznou čtenáři až na poslední stránce ale v podstatě z jejich řazení nelze nic předem vyčíst. Škoda!

Pro pedagogy a rodiče doporučuji prolistovat celý pracovní sešit. Následně si vytvořit vlastní tématické bloky a k těmto tématickým blokům využít určité úkoly. Stejně tak doporučuji zvážit náročnost jednotlivých úkolů a volit si z více variant úkolů.  

 Kladně hodnotím více variant úkolů i návrhy na pohybové hry a námět na rozhovor k řešení určité situace.

Jako odpovídající a čitelné pro cílovou skupinu uživatelů hodnotím výtvarné zpracování.   Děti ve věku 5-6 let se dokážou v pracovních listech orientovat a při vhodném vedení dokážou úkoly splnit.

Autoři: Klára Smolíková a  Andrea Koblasová

Výtvarník : Jan Smolík

Nakladatelství : PORTÁL s.r.o. 2006


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,87093 s | počet dotazů: 200 | paměť: 36425 KB. | 30.09.2023 - 23:19:45