Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Rekonstrukce mostu přes Dyji začne v září
Most, který vede přes řeku Dyji a spojuje ulici Koželužskou s ulicí Mlýnskou ve Znojmě, se letos dočká avizované rekonstrukce. Tříměsíční opravy začaly na začátku září, ale pro veškerý provoz se most uzavře až po vinobraní. Stavba byla firmě předána hned první týden v září. Pak byly zahájeny práce pod mostem a byl omezen pro vodáky. Auta a kolový vláček jezdí až do konání akce Znojemském historickém vinobraní (13. – 15. 9.), pak bude most uzavřen pro veškerý provoz.

Kvůli velkému zatížení trpí most částečnými statickými poruchami konstrukce. Práce budou zahrnovat opravy základů pilířů i výměny čtyř dřevěných pilířů. Dále se opraví opěry a zděný pilíř, doplní se křídla mostu u obou opěr a obnoví se i ložiska mostu. Nutné je i vyrovnání nivelety nosné konstrukce, přičemž celá ocelová konstrukce bude očištěna a dostane nový ochranný nátěr, stejně tak jako mostovka. Počítá se i s výměnou poškozených prvků mostovky a doplnění zábradlí.

Rekonstrukci provede firma FIRESTA – Fišer rekonstrukce, stavby a.s., která podala nejvýhodnější cenovou nabídku. Město do rozsáhlé rekonstrukce investuje necelých 8 milionů korun. Do budoucna chce navíc investovat i do rozšíření stávající konstrukce mostu.

Zdroj: Znojmo

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.