Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Přes Vydru vede nový mostek pro chodce a cyklisty
Kemp Antýgl nedaleko Rokyty a jednu z nejnavštěvovanějších technických památek Vchynicko-Tetovský kanál, včetně informačního střediska Správy NP Šumava na Rokytě, propojuje nový mostek přes řeku Vydru. Nahradil tak nevyhovující lávku v havarijním stavu, která sloužila do jara letošního roku. Nový mostek je dlouhý přes 13 metrů a je široký více než 2,5 metru. Základ tvoří ocelové nosníky, pochozím materiálem mostku je dřevo, z něhož je vyrobené také zábradlí.

„Jedná se o velmi frekventovaný úsek. Návštěvníci kempu totiž velmi často míří na Vchynicko-tetovský kanál a dále pak například na Tříjezerní slať nebo na Klostermannovu stezku, která je dovede až k Návštěvnickému centru Srní. Díky tomuto mostku, který je určen pouze pro pěší a pro cyklisty, se vyhnou dopravně vytížené silnici, mezi Rokytou a Modravou, která navíc letos prochází rekonstrukcí,“ vysvětluje starosta obce Srní, která provozuje kemp Antýgl, Stanislav Dolejší.

Se stavbou mostku začala společnost SMP CZ a.s. na podzim loňského roku, jeho kolaudace proběhla na konci června a celkové náklady činily 2 349 957,- Kč bez DPH.

Zdroj: NP Šumava

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.