Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nový Trojský most v Praze projde zatěžkávacími zkouškami
Dnes večer najede na most 24 plně naložených nákladních aut a čtyři tramvaje 15T. Zahájí tak zatěžkávací zkoušky, které potrvají ve dne i v noci až do neděle 24.8.2014. Řada zatěžkávacích a dynamických zkoušek bude probíhat i v nočních hodinách, kdy je stabilní teplota. Při nočních zkouškách bude také zapojeno osvětlení mostu, aby posádky vozů i technici měli lepší podmínky pro orientaci.

Během uvedených dnů budou dále probíhat zkoušky dynamické, tedy ověření, jak konstrukce mostu reaguje na různé druhy pohybu po mostě (průjezd zatěžkávacích vozidel různými rychlostmi a jejich brzdění, průjezd tramvají a vozidel, průjezd v protisměru a přejezd vozidla rychlostí 50 km/hod přes normovou překážku). Naměřená data budou vyhodnocena v následujícím týdnu.

Trojský most foto L.B.20.8.2014

Trojský most foto L.B.20.8.2014

Stavbu mostu i tunelového komplexu Blanka provádí firma Metrostav a.s., která veškeré práce na stavební části  ukončí ke dni 30.9.2014. Otevření Trojského mostu je plánováno na 6.10.2014

Trojský most je sice součástí komplexu tunelu Blanka, ale jeho zprovoznění  proběhne dříve. Na začátku října, tedy několik dní před komunálními volbami, měl být původně otevřen celý tunel Blanka, což se ale nestane.  Poslední odklad je kvůli problémům s instalací technologií. Termín zprovoznění zatím není znám. Firma ČKD Praha DIZ mluví o dubnu příštího roku.

Trojský most foto L.B. 20.8.2014

Trojský most foto L.B. 20.8.2014

 

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.