Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Představujeme turistickou lávku u Nového Boru
Stavba získala v soutěži Česká dopravní stavba roku 2010 cenu odborné poroty. Nová lávka pro pěší a cyklisty je součástí projektu Cesta k sousedům. FOTO v článku.

Projekt Cesta k sousedům vznikl v roce 2007, kdy byla podepsána smlouva o spolupráce mezi městy Nový Bor a obcí Oybin.  Kromě lávky pro pěší a cyklisty je do projektu zahrnuto vybudování a proznačení společné turistické trasy, parkoviště v obci L“uckendorf a projektová dokumentace druhé etapy stavebních úprav lávky přes silnici I. třídy u obce Svor.

 

Projekt na lávku pro pěší a cyklisty zpracovala projektová kancelář Vaner s.r.o. Liberec. Lávka je postavena v prostoru u křížení místní komunikace a silnic I/13 a I/9. Stavbu provedla firma Strabag a.s. za 7milionů 176 tisíc korun. Cykloturistickou lávku tvoří dvojice oblouků doplněných o střední mostovkou ze dvou podélníků a systému příčníků. Oba hlavní oblouky jsou dvojité, složené celkem ze čtyř obdélníkových průřezů a to vše z lepeného lamelového dřeva. Spojení obou oblouků je realizováno pomocí dvou úložných příčníků pod mostovkou a současně čtyř příčníků v horní úrovni oblouku. Vlastní mostovka je drážkovaná a dodaná z rostlého dřeva. Střední část mostovky je zavěšená, krajní dvě pole na každé straně jsou samonosné. Nosná konstrukce lávky je celodřevěná s ocelovými závěsy a diagonálním zavětrováním.

Lávka působí elegantně a dřevěná konstrukce koresponduje s okolním terénem, který je zčásti zalesněn.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.