Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ponte Sant Angelo – Řím – Itálie
Most přes Tiberu , který byl součástí papežské silnice.

Most byl jmenován Ponte Elio nebo Pons Aelius podle Aelia Adriana( císaře Hadriána), který most postavil v roce 136 n.l. aby spojil Campus Martius s mauzoleem.
Tři prostřední oblouky se z původního mostu zachovaly.Ostatní oblouky byly postaveny v 17. stol. a obnoveny na konci 19. stoleti, kdy bylo podél Tibery vybudováno nové nábřeží.
V 15. stol. byl most přejmenován na Sant´Angelo podle archanděla Michaela, který se podle legendy zjevil na tomto mostě před papežem Řehořem Velikým, když byl papež na cestě do Říma, aby modlitbou zachránil město před morem. V roce 1535 objednal Papež Klement VII. zhotovení sousoší sv. Petra a Pavla, které bylo umístěno na jižní straně mostu.

V roce 1668 pověřil papež Klement IX. Givanniho Lorenza Berniniho, aby připojil deset soch andělů. Každá socha anděla nese symbol Kristova umučení.
Více fotek na naší galerii.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.