Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Most u Liptovského Hrádku musí být z důvodů neúnosné betonové konstrukce zbourán
Národná diaľničná spoločnosť(NDS) oznámila, že z důvodů závažné porucha konstrukce musí dojít k demolici mostu a výstavbě nové mostní konstrukce.  Jedná se o levý most na slovenské dálnici D1 na křižovatce u Liptovského Hrádku( ve směru z Popradu do Liptovského Mikuláše). V květnu 2018 byly na mostu zahájeny opravy a po odstranění vrstev vozovky byly zjištěny závažné závady. Práce na stavbě byly zastavené a došlo k diagnostice zaměřené na kvalitu betonu nosné konstrukce. Výsledky diagnostického posudku, který si nechala NDS vypracovat odbornou firmou, ukázal, že beton nosné mostní konstrukce je na hranici životnosti a vykazuje závažné poruchy.  Ze závěru diagnostiky vyplynulo, že nosná konstrukce mostu i podpěr je nutné zbourat.

Most byl v srpnu letošního roku uzavřen pro silniční provoz. Momentálně se připravuje projektová dokumentace na zbourání starého a výstavbu nového mostu. Předpokládaný termín bourání je v případě příznivých povětrnostních podmínek  na začátku roku 2019. Následně bude pokračovat výstavba nového mostu.

Historie stavby: Dálniční most ev.č. D1-229 byl postavený a uvedený do provozu v roce 1984 v rámci stavby úseku dálnice D1 Liptovský Ján – Liptovský Hrádok. Tvoří ho dvě samostatné nosní konstrukce – každá v jednom jízdním směru. Zhotovitelem jmenovaného úseku byly Inžinierske stavby, Košice.

Zdroj: NDS

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.